Kiires sotsiaalmeediamaailmas ei ole harvad juhud, kui keegi blokeeritakse arusaamatuste või isiklike konfliktide tõttu. Kuid asjaolud muutuvad ja võite leida end soovist uuesti suhelda. Õnneks pakub enamik platvorme lihtsat viisi kellegi blokeeringu tühistamiseks ja side taastamiseks. See artikkel keskendub sellele, kuidas avada kellegi blokeering suurematel sotsiaalmeediaplatvormidel, nagu Facebook, Instagram ja TikTok, kasutades selgeid samme ja kasulikke näpunäiteid oma suhtluse haldamiseks võrgus. Kui blokeerite kellegi sotsiaalplatvormil, katkestate igasuguse suhtluse. Aga mis juhtub, kui otsustate selle otsuse tagasi pöörata? Uurime samm-sammult kellegi blokeeringu tühistamise protsessi, mõistame, mis tema deblokeerimisel muutub, ja võimalikke tagajärgi mõlemale osapoolele.
Kui olete otsustanud kellegi Facebookis blokeeringu tühistada, on protsess suhteliselt lihtne. Siin on kiire juhend.
Pärast blokeeringu tühistamist näeb inimene teie profiili ja teiega suhelda nagu varem, kuid kui ta on varem eemaldatud, peate ta uuesti sõbraks lisama.
Instagram võimaldab teil ka hõlpsalt hallata oma blokeeritud loendit:
Pidage meeles, et kellegi deblokeerimisel ei jälgita teda automaatselt uuesti, seega peate võib-olla selle lisatoimingu tegema, kui soovite ühenduses püsida.
Kellegi TikTokis blokeeringu tühistamine on sama lihtne:
TikTok ei saada märguannet inimesele, kelle blokeeringu tühistate, nii et saate seda teha diskreetselt.
Kui deblokeerite kellegi, lubate tal uuesti oma profiili ja sisu vaadata ning ta saab teile sõnumeid või sõbrakutseid saata (olenevalt teie privaatsusseadetest). Blokeeringu tühistamine ei taasta aga automaatselt varasemaid ühendusi ega vestlusi. Näiteks Facebookis ja Instagramis peaksite selle inimese uuesti sõbraks või jälgijaks lisama, kui suhe blokeerimise ajal eemaldati.
Samuti pidage meeles, et inimene näeb pärast blokeeringu tühistamist kõiki teie tehtud avalikke postitusi või värskendusi. Kui teil on teistsuguseid mõtteid, saate need igal ajal uuesti blokeerida.
Kellegi blokeeringu tühistamine võib aidata taastada suhtlust ja parandada suhteid sotsiaalmeedias, kuid oluline on mõista blokeeringu tühistamise samme ja mõju. Olenemata sellest, kas kasutate Facebooki, Instagrami või TikToki, muudab iga platvorm blokeeritud loendi haldamise lihtsaks. Pidage meeles, et kellegi deblokeerimine ei ole sama, mis tema uuesti jälgimine või uuesti loomine ning teie privaatsusseaded määravad ikkagi, mida ta näeb. Seda juhendit järgides saate nendes toimingutes sujuvalt liikuda ja säilitada kontrolli oma võrgusuhtluse üle.
Ei, kellegi deblokeerimine ei taasta varasemaid sõnumeid. Kuigi inimene saab pärast blokeeringu tühistamist teile uusi sõnumeid saata, jääb vestluste ajalugu samaks, kui seda ei kustutata käsitsi.
Ei, TikTok ei teavita kasutajaid, kui nad blokeeringust vabastatakse. Inimene märkab, et ta näeb teie profiili ja saab uuesti teie sisuga suhelda, alles siis, kui ta seda aktiivselt kontrollib.
Jah, saate kellegi igal ajal uuesti blokeerida. Kui muudate pärast kellegi blokeeringu tühistamist meelt, korrake lihtsalt blokeerimisprotsessi oma Instagrami privaatsusseadete loendi „Blokeeritud kontod” kaudu.